وبسایت رندمارت به منظور مکانیزه کردن فرایند خرید و فروش دامنه و ایجاد محیطی امن برای معاملات شما طراحی و پیاده سازی شده است. بدین منظور، اطلاع از نکات حایز اهمیت در مراحل خرید و فروش دامنه ، هم برای خریدار و هم برای فرشنده کاملا حساس و الزامی می باشد که در این مطلب به این نکات اشاره مینمائیم.

حساب کاربری
کاربران جهت آغاز فعالیت در وبسایت رندمارت باید ثبت نام نموده و یک حساب کاربری ایجاد کنند. برای ثبت نام در وبسایت رندمارت نیاز به یک سیم کارت دارید. اینکه مالکیت سیمکارت متعلق به آن کاربر باشد یا نباشد برای وبسایت رندمارت اهمیتی ندارد اما در صورت اعلام گزارش از سمت اشخاص نسبت به سوء استفاده توسط ثبت نام کننده، حساب کاربری ثبت نام کننده تا تعیین تکلیف، معلق میگردد.

بعد از ثبت نام، دو اقدام بسیار مهم باید توسط کاربر انجام گیرد:

  1. تکمیل اطلاعات هویتی : برای تکمیل اطلاعات هویتی باید به بخش ویرایش پروفایل مراجعه کنید. در این بخش مواردی مانند نام و نام خانوادگی (فارسی)، کد ملی و شناسه nic صاحب دامنه باید درج شود. نام و نام خانوادگی باید به صورت فارسی و به صورت کامل درج شود.
  2. تکمیل اطلاعات بانکی : در این بخش باید مشخصاتی از جمله نام بانک، شماره 16 رقمی کارت عابر بانک و شماره شبای بانکی خود را وارد کنید. این اطلاعات باید متعلق به صاحب حساب کاربری باشد و نام و نام خانوادگی صاحب حساب بانکی باید دقیقا مطابق با نام و نام خانوادگی درج شده در فرم اطلاعات هویتی باشد. در غیر اینصورت تائید نمی شود.
بعد از بررسی اطلاعات هویتی و بانکی، در صورت تائید ، کاربر میتواند دامنه های خود را ثبت کند.

ثبت دامنه در وبسایت رندمارت :
در وبسایت رندمارت تنها دامنه ir  قابل ثبت و خرید و فروش می باشد و وبسایت رندمارت در زمینه خرید و فروش سایر پسوندها فعالیتی ندارد.

کاربری که قصد فروش دامنه دارد باید به این نکات توجه نماید:
  • فقط دامنه دارای پسوند ir  قابل ثبت در وبسایت رندمارت می باشد.
  • درج کد انتقال (رمز انتقال) دامنه، در زمان ثبت اطلاعات دامنه الزامی می باشد. کد انتقال دامنه توسط وبسایت رندمارت به منظور احراز مالکیت دامنه مورد استفاده قرار می گیرد.
  • اطلاعاتی مانند نام فارسی دامنه، کلمات کلیدی (هشتگها) و توضیحات (در صورت مشاهده عبارات نامناسب یا دارای اشتباه تایپی) توسط وبسایت رندمارت قابل ویرایش می باشد.

بعد از  ثبت یک دامنه، وبسایت رندمارت با استفاده از کد انتقال و نام دامنه، به بررسی مالکیت دامنه پرداخته و در صورت صحبت اطلاعات، دامنه تائید و بر روی وبسایت قرار میگیرد.

خرید و فروش دامنه